FeelGoodFamily

Při otravě jídlem je česnek účinnější než antibiotika

Garlic-bulbs 

Po snědení zkaženého jídla asi nebudete mít chuť na nic a zejména ne na česnek. Přitom bylo prokázáno, že česnek je v takové situaci účinnější než antibiotika. Látka zvaná diallyl sulfid, obsažená v česneku, dokáže překonat membrány bakterií, na něž antibiotika nezabírají.

Časopis Antimicrobial Chemotherapy publikoval studii, která tvrdí, že česnek je účinnější než ciprofloxacin a erytromycin, navíc působí rychleji. Výzkumníci přitom testovali bakterie rodu Campylobacter, způsobující běžné otravy jídlem. Další výzkum zveřejněný v African Journal of Biotechnology tvrdí, že syrový česnek je účinkuje proti zlatému stafylokoku (Staphylococcus aureus).

V řadě kultur se česnek po mnoho let používá k léčbě žaludeční nevolnosti, kožních problémů, neplodnosti apod. Česnek, stejně jako zázvor, je spojován se zdravím zažívacího systému, prevencí a léčbou onemocnění srdce a akné, jeho antioxidační účinky zpomalují stárnutí.

Většina lidí se zdráhá jíst česnek kvůli možnému zápachu z úst. Přitom stačí užít bonbon pro svěží dech anebo ještě lépe spolu s česnekem zkonzumovat několik lžiček čerstvé petržele, která sama je zdraví prospěšná. Petržel totiž neutralizuje karcinogeny a posiluje nervový a imunitní systém.

Česnek nemá nežádoucí vedlejší účinky – narozdíl od antibiotik, která mohou způsobovat průjem, bolesti břicha, poškození jater, svalovou slabost atd. Trocha česnekového zápachu je tedy jen malou daní za účinný a bezpečný přírodní prostředek.

Farmaceutický průmysl již mnoho let produkuje léky, které sice bojují proti infekcím, na druhé straně ale podlamují zdraví stejně (nebo i více) než původní choroba. Praxe používání přírodních léčivých látek je trvale potlačována lobbistickými skupinami. Tyto skupiny dezinformují veřejnost tím, že nás prostřednictvím pseudoodborníků přesvědčují, že přírodní látky a jejich deriváty jsou neúčinné a měly by být zakázány nebo přísně regulovány. Experti, zpravidla lékaři placení farmaceutickými společnostmi, často argumentují tím, že používání přírodních prostředků brání lidem užívat "skutečné" léky a že přírodní látky nemají žádný vliv na lidskou fyziologii. To je samozřejmě lež, protože nejen česnek, ale stejně tak i opium, aspirin (kyselina acetylsalicylová), kofein, kodein, chinin a stovky dalších přírodních látek na naše zdraví významně působí.

Picture: VegKitchen
[Převzato z www.naturalmagic.cz, www.naturalnews.com]